Śląskie kusi na wakacje !!!

Baner z logo Śląskie. Pozytywna energia. Promocyjne lato 2021 w Śląskim Zdjęcie
W województwie śląskim ruszyła akcja „Promocyjne LATO 2021 w Śląskim”. To wyjątkowa okazja dla turystów planujących wypoczynek w regionie oraz zachęta dla pozostałych, aby spośród wszystkich innych regionów Polski, wybrali właśnie Śląskie. Turyści będą mogli bezpłatnie skorzystać z wielu atrakcji, przygotowanych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Śląsku Cieszyńskim, w Beskidach i Krainie Górnej Odry oraz w obiektach UNESCO. Atrakcje zostały tak dobrane, aby pokazać turystom te walory marek turystycznych, które decydują o ich wyjątkowości i niepowtarzalności.  

Akcja „Promocyjne LATO 2021 w Śląskim” to oferta darmowych usług turystycznych (m.in. zajęcia wspinaczkowe, spływy kajakowe, zwiedzanie z przewodnikiem, bilety wstępu do atrakcji, pobyty w hotelach), z których będą mogli skorzystać turyści, którzy przyjadą w trakcie tegorocznych wakacji do województwa śląskiego. Aby skorzystać z promocyjnej oferty regionu turyści muszą spełnić warunki określone w regulaminie akcji promocyjnej np.: udokumentować 3 – dniowy pobyt z noclegiem lub odwiedzić np. 5 atrakcji turystycznych. Oferty i wymogi są zróżnicowane w zależności od regionu województwa i dostosowane do jego potencjału turystycznego.

 W ramach akcji na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej turyści bezpłatnie poznają najciekawsze miejsca na Jurze w asyście przewodnika jurajskiego, wybiorą się na terenową eskapadę z Grupą Jurajską GOPR oraz spróbują wspinaczki skałkowej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

W Beskidach na turystów czekał będzie przewodnik, który zabierze ich na górską wyprawę z elementami bushcraftu, czy do beskidzkiej jaskini. Zachód słońca na deskach SUP na jeziorze Żywieckim może być również niezapomnianym przeżyciem i wspomnieniem z pobytu w Beskidach.

Śląsk Cieszyński i Kraina Górnej Odry przygotowały między innymi oferty darmowych wejść do atrakcji turystycznych, gratisowe spływy kajakowe, pobyty w hotelach czy pamiątkowe gadżety z regionu.

W ramach biletu wstępu do Sztolni Czarnego Pstrąga będzie można też zwiedzić już gratis Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, czyli nasze sztandarowe obiekty UNESCO będące również na Szlaku Zabytków Techniki.

 Oferty w ramach akcji będzie można rezerwować od 9 lipca. A cała akcja promocyjna potrwa 2 miesiące (do 15 września), wyjątkowo na Śląsku Cieszyńskim może być aktualna nawet do 15 listopada br. Rezerwacji bezpłatnych usług turystycznych w ramach akcji dokonywać będzie można online na stronie oficjalnego portalu turystycznego województwa śląskiego: www.slaskie.travel.

Oferty w ramach akcji dodawane będą do systemu sukcesywnie:

- od 9 lipca rezerwować będzie można usługi na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i w Beskidach
- od 15 lipca rezerwować będzie można usługi na Śląsku Cieszyńskim, w Krainie Górnej Odry i oraz bilet do Sztolni i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Z założeń akcji „Promocyjne Lato 2021 w Śląskim” wynika, że ze specjalnych ofert turystycznych skorzysta ponad 5000 turystów odwiedzających region.

                Poza niewątpliwymi korzyściami dla turystów, jakimi jest możliwość bezpłatnego skorzystania z wyjątkowych ofert turystycznych, akcja „Promocyjne Lato 2021 w Śląskim”, dofinansowana przez Śląską Organizację Turystyczną oraz Marki Turystyczne, ma na celu także wsparcie branży turystycznej regionu poprzez zwiększenie sprzedaży biletów i usług turystycznych.

  Organizatorami akcji są:

-  Śląska Organizacja Turystyczna, która dofinansowała  akcję promocyjną oraz partnerzy zarządzający Markami Turystycznymi w regionie, którzy odpowiadają przygotowanie ofert turystycznych i za koordynację akcji w subregionach:

- Stowarzyszenie Region Beskidy
- Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” z siedzibą w Cieszynie
- Związek Gmin Jurajskich
- Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego

- Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej  - zarządzające Kopalnia Srebra i Sztolnią Czarnego Pstrąga obiektami UNESCO.

 

Osoby do kontaktu:

- Agnieszka Sikorska – Śląska Organizacja Turystyczna

agnieszka@slaskie.travel ; tel. 609 733 600

- Marcin Filip – Stowarzyszenie Region Beskidy – zarządca Marki Turystycznej Beskidy

m.filip@euroregion-beskidy.pl; tel. 516 018 281

- Bogdan Kasperek – Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” – zarządca Marki Turystycznej Śląsk Cieszyński

bogdan.kasperek@olza.pl; tel. 515 137 120

- Robert Nieroda – Związek Gmin Jurajskich, Zarządca Marki Turystycznej Jura Krakowsko - Częstochowska

biuro@jura.info.pl; tel. 502 247 659

- Adam Miera – Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku – Zarządca Marki Turystycznej Kraina Górnej Odry

a.miera@subregion.pl; tel. 664 459 430

- Grzegorz Rudnicki – Towarzystwo Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, zarządzający obiektami UNESCO w Tarnowskich Górach

marketing@kopalniasrebra.pl

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
Przejdź na Jurę Gratisy Czekaja! Wspinaczka, Eskapada z GOPR, Przewodnicy. Mężczyzna asekuruje innego wspinacza Przyjedź w Beskidy Gratisy Czekają. Przewodnicy, Deski Sup, Jaskinie, Bacówki Zwiedzaj Śląsk Cieszyński . Odbierz bon na 100,300 a nawet 700 zł Promocyjne lato 2021 przyjedź do Krainy Górnej Odry, Wygraj spływy kajakowe Rudą i Odrą Baner z logo Śląskie. Pozytywna energia. Promocyjne lato 2021 w Śląskim